St. Patrik’s Day

W dn. 17.03.23r w naszej szkole obchodziliśmy dzień patrona Irlandii- Św. Patryka.

W tym dniu jak zwykle królował kolor zielony, a strój każdego ucznia i nauczyciela zdobił symbol zielonej koniczyny.

Tegoroczny dzień Św. Patryka obchodziliśmy pod hasłem ,, Taniec Irlandzki” i w tej tematyce przedstawiono dwie prezentacje dla klas 4-6 i 7-8. Uczniowie zapoznali się z historią tańca irlandzkiego, jego charakterystycznymi elementami,  muzyką, instrumentami, strojem, typowym obuwiem do stepu irlandzkiego. Poznali także najpopularniejszy zespół tego tańca w Irlandii oraz w Polsce, mieli również okazję dowzięcia udziału w quizie interaktywnym oraz do wspólnej zabawy tanecznej i wypróbowania podstawowych kroków tańca irlandzkiego.

Klasy 1-3 mogły uczestniczyć w różnego rodzaju zabawach
i  sprawdzeniu swojej wiedzy nt. tego święta w quizach, grach
i konkursach nagradzanych słodkim, zielonym poczęstunkiem. Jako efekt końcowy powstała wystawa prac nagrodzonych w konkursach.

Dowodem udanej zabawy jest nasza fotorelacja z tego dnia.

Realizacja: Beata Morawska, Karolina Kolańska