Uczniowie z pasją

Góralski Bartosz – fotograf

Moja przygoda z fotografią zaczęła się 2 lata temu Pierwsze zdjęcia wykonywałem telefonem, lecz z czasem wymieniłem go na aparat lustrzany. Dzięki fotografii mogę wyrażać swoje emocje oraz uwieczniać ważne momenty. Każda wolną chwilę poświęcam fotografowaniu. Najbardziej lubię fotografować krajobrazy, zwierzęta oraz ludzi. Obecnie moje zdjęcia można obejrzeć na różnych mediach społecznościowych, np. facebook, instagram. Oprócz fotografii lubię nagrywać filmy za pomocą drona. Obecnie moje zdjęcia oraz filmy nie są może najwyższej jakości, ale coraz więcej zaoszczędzonych pieniędzy przeznaczam na lepszy sprzęt, np. różne obiektywy czy programy do obróbki zdjęć. W przyszłości chciałbym się tym zajmować profesjonalnie i mam nadzieję że moja pasja w przyszłości stanie się sposobem na życie.

Szydełkowa pasja Zosi

Hubert Majewski

Hubert od lat jest oddanym ministrantem. Służba Liturgiczna jest jego pasją od 5 lat.
W grudniu 2018 roku, po wcześniejszym okresie przygotowawczym odbyło się w naszym kościele pod Wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Klonowej uroczyste włączenie kandydatów do grona ministrantów, na którym Hubert po raz pierwszy założył komżę. Od pierwszych chwil do chwili obecnej Hubert służy z ogromnym oddaniem we wszystkich uroczystościach w naszej parafii, podczas wszystkich świąt, ale również służy i pomaga w dni powszednie. Ponadto od dzieciństwa uczestniczy w drogach krzyżowych przed Wielkanocą, w nabożeństwach majowych, w nabożeństwach fatimskich, w październiku uczęszcza na nabożeństwa, podczas których odmawia różaniec, w grudniu bierze udział w roratach.
Od roku 2019 bierze udział w wielu inicjatywach organizowanych przez Diecezję Kaliską.
I tak trzykrotnie uczestniczył w wakacyjnych rekolekcjach dla ministrantów organizowanych
w Seminarium Kaliskim. Oprócz ciekawych tematów, głównym punktem każdego dnia jest Eucharystia, podczas której ministranci przygotowują uroczystą asystę, doskonaląc swoje umiejętności służby przy

ołtarzu. Zdobyte umiejętności i wiedzę Hubert z oddanym sercem prezentuje w naszym Kościele. Jednym z ważniejszych wydarzeń i osiągnięć Huberta było ukończenie kursu na lektora. Kurs zakończył się 20 listopada uroczystym błogosławieństwem w seminarium kaliskim, podczas którego Hubert uzyskał Certyfikat Lektora i otrzymał krzyż lektorski. Otrzymane błogosławieństwo upoważnia Huberta do czytania Pisma Świętego podczas Mszy Świętych, co Hubert robi z ogromnym oddaniem i czyta, kiedy tylko może. Należy dodać, że kurs, podczas którego kandydaci zdobywali wiedzę trwał kilka dni a zakończył się egzaminem w postaci wielu pytań, na które Hubert odpowiedział. Niewątpliwie największą Przygodą Życia Huberta była autokarowa pielgrzymka ministrantów do Rzymu, która wyruszyła spod kaliskiego seminarium w czerwcu 2023 roku. Podróżując autokarem przez osiem dni odwiedził przepiękne miasta Włoch: PADWĘ, RZYM, ASYŻ i wiele innych miast oraz zwiedził wiele wspaniałych miejsc np. Bazylikę Świętego Krzyża (znajdują się tam relikwie krzyża, na którym umarł Pan Jezus), świątynię św. Justyny (znajduje się tam grób św. Łukasza Ewangelisty), kościół, w którym znajdują się relikwie bł. Carlo Acutisa, dom, w którym mieszkał św. Franciszek z Asyżu i wiele innych. Hubert z pielgrzymki wrócił przeszczęśliwy z ogromną radością, że zobaczył tak wiele cudownych miejsc i że prawie w każdym Kościele we Włoszech służył do Mszy Świętej. Wrócił również z gronem nowych przyjaciół i z mnóstwem pamiątek dla najbliższych osób, aby podzielić się cząstka radości, która towarzyszyła jemu we Włoszech.

Osoby, które odegrały ważną rolę w życiu duchowym Huberta to:

Ks. Wojciech Przybylski – Proboszcz Naszej Parafii
Ks. Mateusz Paprocki – Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej
Ks. Jarosław Kołodziejczak – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin

Hania Janeczko

Hanna Janeczko każdą wolną chwilę poświęca na czytanie. Książka to jej przyjaciel. Nigdy się nie nudzi, ponieważ zawsze ma coś do dokończenia. Lektury dobiera sobie bardzo starannie i jak sama mówi muszą mieć w sobie to coś. O Hani Janeczko uczennicy kl. IVb z całą pewnością można powiedzieć, że jest miłośniczką czytania. Jej ulubionym miejscem w szkole jest biblioteka. Można ją tutaj zobaczyć codziennie. Zawsze wybiera sobie sama książki by móc je czytać w ciszy. Jej domowa biblioteczka liczy ponad 220 woluminów i jak sama przyznaje, każda z tych książek jest przeczytana przez nią.

Ewelina Parzybut – mistrzyni kaligrafii