Konkursy

KONKURS

Rok szkolny 2023 – 2024

Wykaz planowanych konkursów w bieżącym roku szkolnym.


Regulamin Konkursu Fotograficznego „Rodzinna Kreatywność”

Realizacja: Wioleta Błaszczyk, Agnieszka Nowakowska


Konkurs historyczny o Powstaniu Warszawskim

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, w związku z 80. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie popularyzującym wiedzę o tym ważnym dla Polaków wydarzeniu. Regulamin oraz zgoda rodzica na udział ucznia w konkursie dostępne są w załącznikach.


Konkurs plastyczny KRUS


Konkurs KRUS – rymowanka


Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

„Młodzież zapobiega pożarom”

Konkurs odbędzie się w dniu 15 lutego 2024r. Rozpocznie się o godzinie 11:00 pokazem pierwszej pomocy przeprowadzonym przez druhów z OSP w Lipiczach. O godzinie 12:00 odbędzie się część pisemna konkursu w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 1 – 4 oraz 5 – 8. Osoby, które zdobędą największą ilość punktów przechodzą do etapu powiatowego, który odbędzie się w Sieradzu.

Organizatorzy: OSP w Klonowej

Opiekunowie szkolni: Justyna Kosatka, Marek Bielecki, Rafał Wesołowski

Baza przykładowych pytań, które mogą pojawić się w teście pisemnym:

Na stronie Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej:

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – ZOSPRP


MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS NA
 „NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ”

Realizacja: Wioleta Błaszczyk


KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY

Organizatorzy konkursu:

Wioleta Błaszczyk i Agnieszka Nowakowska


PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA


Konkurs „Zagraj z Kostką o 6”

Realizacja: Wioleta Błaszczyk


Rok szkolny 2022 – 2023

Matematyka w ekologii – klasy 4 – 5


Matematyka w ekologii – klasy 6 – 8


Konkurs kaligraficzny

Jak co roku Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu organizuje konkurs kaligraficzny. Wszelkie informacje poniżej.

Koordynator konkursu: Rafał Wesołowski

Wszelkie informacje znajdziemy klikając poniższy link:

Zapomniana sztuka pięknego pisania (bpsieradz.pl)


Konkurs KRUS

Koordynatorzy konkursu: Agata Kiełbaska, Rafał Wesołowski


NA NAJLEPSZĄ ŚWIĄTECZNĄ DEKORACJĘ KLASY


Konkurs poetycki

Koordynator konkursu: p. W. Błaszczyk


Konkurs Łamacze Szyfrów

Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne VIATOR

Szanowni Państwo,

w związku ze zbliżającą się 90. rocznicą złamania przez polskich matematyków Enigmy nasze Stowarzyszenie organizuje kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkolnej poświęconego polskim kryptologom. Uprzejmie proszę o przekazanie nauczycielom i uczniom poniższej informacji.
 
Serdecznie zachęcamy uczniów i nauczycieli do udziału w wyjątkowym konkursie. ŁAMACZE SZYFRÓW to bezpłatna, ogólnopolska gra kryptologiczna, w której każdy może wcielić się w agenta kryptowywiadu, a przy tym poznać historię, świetnie się bawić i wygrać nagrody rzeczowe! Zespoły szkolne walczą również o nagrodę dla szkoły i opiekuna grupy.
 
Nasza inicjatywa służy popularyzacji faktu złamania Enigmy przez polskich matematyków, którego 90. rocznicę będziemy wkrótce świętować. Uczestnicy wcielają się w rolę adepta kryptologii, szyfrują i łamią szyfry przy okazji poznając ważne fakty historyczne. Niezwykle ważną kwestią jest fakt, że nie trzeba mieć żadnej wiedzy związanej z szyframi by wziąć udział w grze. Więcej szczegółów w załącznikach oraz materiałach widocznych poniżej.


Rodzinny konkurs o świętym Mikołaju – zapraszamy uczniów z rodzinami

Realizacja: Wioleta Błaszczyk

Stwórzcie rodzinną drużynę i odpowiedzcie na 4 pytania dotyczące świętego Mikołaja

Jak grać?

1. Zarejestrujcie rodzinną drużynę na stronie konkursu:

formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie akademiamlodziezowa.pl/mikolaj2022,

2. Subskrybuj na YouTube kanał Telewizji Akademii Młodzieżowej – tam będą publikowane zagadki w postaci filmów.

www.youtube.com/user/TelewizjaAM

3. Zbierzcie drużynę przed publikacją filmów i wspólnie przeczytajcie załączony na stronie konkursu życiorys świętego Mikołaja.

4. O godz. 20.00 obejrzyjcie film z pytaniem i wyślijcie odpowiedź przez link zamieszczony pod filmem.

Pytania publikowane będą co drugi dzień:

Pytanie 1: 2022-11-20, godz. 20:00

Pytanie 2: 2022-11-22, godz. 20:00

Pytanie 3: 2022-11-24, godz. 20:00

Pytanie 4: 2022-11-26, godz. 20:00

NAGRODY:

1. miejsce – 2500zł

2. miejsce – 1500zł

3. miejsce – 1000zł

Wygrywa ta drużyna, która odpowie poprawnie na 4 pytania w jak najkrótszym czasie. Liczy się łączny czas odpowiedzi na wszystkie pytania.


Konkurs „Cyber Mocni – moja wiedza, moje bezpieczeństwo!” Koordynator konkursu – p. Marzanna Świątek.


Konkurs Fotograficzny Międzynarodowego Konkursu Artystycznego im. Włodzimierza Pietrzaka – koordynator konkursu – p. Wioleta Błaszczyk


Konkurs Fotograficzny Międzynarodowego Konkursu Artystycznego im. Włodzimierza Pietrzaka – koordynator konkursu – p. Marzanna Świątek


Regulamin konkursu plastycznego „Święty uśmiechnięty”


Kostkowe algorytmy


Młodzi naukowcy i informatycy ratują świat.

Pracą Konkursową może być: (1) film, (2) scenariusz zajęć dla rówieśników wraz z prezentacją, (3) praca plastyczna lub tekst ilustrowany. Można też połączyć w całość wybrane formy (1), (2) lub (3). Jakie zakresy tematyczne obejmują Prace Konkursowe? W swoich Pracach Konkursowych Uczestnicy udzielają odpowiedzi na pytanie: W jaki sposób można powstrzymać nadciagającą katastrofę ekologiczną, związaną z ociepleniem klimatu i innymi kryzysami dotykającymi świat? Uczestnicy mają pełną swobodę w doborze szczegółowej tematyki swojej Pracy w ramach odpowiedzi na to pytanie. Mogą zatem wybrać własny temat lub skorzystać z następujących: 1. Elektrownie i energia – produkować więcej czy zużywać mniej? 2. Odpady – cywilizacyjna zmora czy niedocenione zasoby? 3. Efekt cieplarniany – redukować szkodliwe gazy czy je wykorzystywać? 4. Nowe źródła energii – elektrownie węglowe, wiatrowe, wodne, geotermalne, atomowe, a może jeszcze inne? 5. Dalsza ekspansja i eksploatacja – jakie są granice rozwoju i konsumpcji, jakie są możliwe nowe sposoby organizowania społeczeństwa? 6. Kosmos i jego zasoby – osiedlanie się na innych planetach, czerpanie z kosmicznych zasobów, marzenie czy coś więcej? 7. Produkowanie i rozdzielanie żywności – co jemy, a co moglibyśmy jeść, i co zrobić, żeby jedzenie się nie marnowało? 8. Życie codzienne i ślad węglowy – jak mierzyć swój ślad, jak zmniejszyć ilość węgla w atmosferze? 9. Tlen i jego zasoby – jak dbać o lasy i oceany? 10. Nauka i wiedza – czy edukacja może nam pomóc, jaka powinna być szkoła w przyszłości? 11. Ekologia we własnym ogródku – nowatorskie projekty ekologiczne we własnym gospodarstwie domowym. 12. Woda i jej zasoby – czy zużywać mniej wody, to produkować mniej energii, żywności i towarów? 13. Elektronika na pomoc Ziemi – jak kontrolować i monitorować procesy towarzyszące przemianom środowiska naturalnego? Jak zapobiegać niekorzystnym zmianom dzięki nowym urządzeniom? Co powinna zawierać Praca Konkursowa? 1. Opis ekologicznego zagrożenia, przyczyn zaistniałej sytuacji i dotychczasowych (niewystarczających) sposobów radzenia sobie z problemem. Wskazane jest powołanie się na źródła sygnalizujące problem. 2. Proponowane rozwiązanie problemu, techniczne lub o charakterze społecznym, wymagające zaprojektowania nowych rozwiązań lub zastosowania wynalazków; wskazany jest opis wynalazku (rysunek lub sfilmowany model) wraz ze szczegółowym opisem i uzasadnieniem, że jest on możliwy do skonstruowania i zastosowania lub też opis innych rozwiązań sprzyjających budowaniu gospodarki obiegu zamkniętego lub innej godnej wprowadzenia. 3. Przewidywane efekty wdrożenia opisywanych rozwiązań, ewentualne trudności i spodziewane korzyści. Więcej informacji – p. M. Świątek a stronie https://www.centrumnaukiec1.pl/aktualnosci/konkurs-mlodzi-naukowcy-i-technicy-ratuja-swiat

Skip to content